تکواندو فینال گرند پری؛ حذف زود هنگام (حجی زواره)

«مسعود حجی زواره» تکواندوکار وزن منهای ۸۰ کیلوگرم ایران در دور نخست رقابت های فینال گرند پری باکو مقابل حریف کره ای شکست خورد و حذف شد.

به گزارش : روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه

تکواندوکار کرمانشاهی روز (جمعه) ۱۹ آذر ماه در نخستین دور رقابت ها مقابل «هون کیم» از کره جنوبی حاضر شد و با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب و از دور رقابت ها حذف شد.
رقابت های تکواندو فینال گرند پری باکو با حضور ۱۲۸ تکواندوکار از ۴۷ کشور در مجموعه ورزشی نیروی مرزبانان جمهوری آذربایجان در باکو پیگیری می شود.
رقابت های فینال گرند پری در چهار وزن ۵۸ ، ۶۸ ، ۸۰ و به اضافه ۸۰ مردان و در اوزان ۴۹ ،۵۷ ، ۶۷ و به اضافه ۶۷ زنان برگزار می شود.
در فینال گرند پری باکو در هر وزن ۱۶ تکواندوکار برتر حضور دارند که بر اساس رتبه بندی اخیر فدراسیون جهانی تکواندو در این رقابت ها شرکت کردند.
تیم ۵ نفره ایران متشکل از آرمین هادی‌پور، بهنام اسبقی، ابوالفضل یعقوبی، مسعود حجی زواره و سجاد مردانی در این دوره از مسابقات فینال گرندپری حضور دارند.
در نخستین روز این رقابت ها تکواندوکاران اوزان منهای ۴۹، ۶۷ کیلوگرم زنان و منهای ۵۸ و ۸۰ کیلوگرم مردان بر روی شیاپ چانگ می روند.
همچنین قرار است آرمین هادی پور تکواندوکار دیگر کشورمان در وزن ۵۸ کیلوگرم در این رقابتها شرکت کند.
شنبه ٢٠ آذرماه در دومین روز این رقابت ها سه نماینده دیگر ایران به مصاف رقبای خود می روند.
سجاد مردانی در وزن به اضافه ٨٠ کیلوگرم دور نخست به مصاف «دانیل گومز» از اسپانیا می رود و در صورت پیروزی باید با برنده «چولهو» از کره جنوبی و «یاسین» از تونس مبارزه کند.
در وزن منهای ۶٨ کیلوگرم تیم ایران دو نماینده دارد، بهنام اسبقی در اولین دیدار باید با «کنستانتین مینن» از روسیه پیکار کند و در صورت کسب پیروزی به دیدار «دیایه بلا» از سنگال و «کوئتررز» از مکزیک خواهد رفت.
ابوالفضل یعقوبی هم در یک دیدار سخت باید با «کیم سئوک بائه» از کره جنوبی مبارزه کند و در صورت کسب پیروزی برنده «بکر» از ترکیه و «دائه هون لی» ماینده ای دیگر از کره جنوبی را پیش رو خواهد داشت.
مسابقات فینال گرندپری G۸ است و به دارندگان مدال طلا ۸۰ امتیاز، نقره ۴۸ امتیاز و برنز ۲۸,۸ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی و جهانی تعلق می‌گیرد.
همچنین بر اساس قواعد این رقابت ها، برندگان مدال طلا، نقره و برنز جایزه نقدی به ترتیب شش هزار، سه هزار و یک هزار دلار دریافت خواهند کرد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *